Producent i skład materiałów budowlanych + dostawa z HDS   Częstochowa, ul. Odlewników 27   Zadzwoń i zapytaj: 502 351 499 698 610 282

Pustak szalunkowy

OPIS

Pustaki często stosowane w budownictwie jedno i wielorodzinnej, budynkach przemysłowych oraz użyteczności publicznej, pełnią rolę szalunku traconego. Stosowane do budowy fundamentów, piwnic, ścian działowych, basenów, szybów windy oraz murów oporowych.

Pustaki układa się na podłożu bez zaprawy cementowej czyli na sucho. W przypadku nierównego podłoża należy użyć taką zaprawę pod pierwszą warstwę. Pustaki układa się bez zaprawy po maksymalnie 3 warstwy lub 5 warstw z zaprawą cementową bądź klejem. Kolejnym krokiem jest wypełnienie pustaków zaprawą betonową min. C12/15 oraz zagęszczenie buławą wibracyjną lub ręcznie. Dalsze układanie 3 – 5 warstw pustaków może nastąpić po uzyskaniu konsystencji gęsto plastycznej betonu. Specjalne zagłębienia w pustakach pozwalają na ułożenie zbrojenia poziomego, natomiast dzięki otworom można zastosować zbrojenie pionowe.

Zalety :
-Zredukowanie kosztów oraz skrócenie czasu realizacji inwestycji
-Eliminacja deskowania
-Możliwość stosowania zbrojenia pionowego i poziomego w celu zwiększenia nośności ścian betonowych
-Równa powierzchnia umożliwiająca wykonanie szczelnej izolacji przeciw wodnej
-Porowata struktura zwiększająca przyczepność tynków wykonywanych w sposób tradycyjny


 Nazwa produktu  Długość L[mm] Szerokość A[mm]  Wysokość H[mm]  Waga [kg/szt]   Ilość sztuk na palecie Zużycie [szt/m2]
Pustak szalunkowy 30  450  300  240  20  40  9,26
Pustak szalunkowy 25 500 250 240 23 40 8,33

Pustak szalunkowy

Pustaki szalunkowe Śląskie – producent

Pustaki szalunkowe to innowacyjne rozwiązanie w branży budowlanej, które zyskuje na popularności dzięki swojej funkcjonalności i efektywności. Są to specjalne bloki konstrukcyjne, używane przede wszystkim do tworzenia form szalunkowych, które po wylaniu betonu stają się integralną częścią struktury budynku.

Są wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak beton komórkowy lub polistyren ekspandowany, pustaki szalunkowe zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną, co jest kluczowe w nowoczesnym budownictwie.

Jednym z czołowych producentów pustaków szalunkowych na Śląsku jest firma Strobet, która od lat dostarcza produkty spełniające najwyższe standardy jakości. PW Strobet, zlokalizowany jest w Częstochowie i znany z innowacyjności oraz stosowania nowoczesnych technologii w produkcji.

Nasze pustaki szalunkowe charakteryzują się wytrzymałością i łatwością w montażu, co przekłada się na skrócenie czasu budowy i redukcję kosztów.

Pustaki szalunkowe Strobet są idealne do konstrukcji ścian nośnych, piwnic, a także ścian działowych. Dzięki swojej modułowej budowie, pozwalają na szybkie i precyzyjne wznoszenie konstrukcji. Co więcej, pustaki te są lekkie i łatwe w transporcie, co jest szczególnie ważne w trudno dostępnych miejscach budowy na terenie Śląska.

Zastosowanie pustaków szalunkowych firmy Strobet ma również pozytywny wpływ na środowisko. Materiały, z których są wykonane, są przyjazne dla środowiska, a ich właściwości izolacyjne przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii w budynkach. To sprawia, że są one doskonałym wyborem dla osób szukających ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań w budownictwie.

Pustaki szalunkowe Strobet to nowoczesne, wydajne i ekologiczne rozwiązanie, które zyskuje uznanie wśród profesjonalistów branży budowlanej na Górnym Śląsku i nie tylko. Strobet dostarcza swoje wyroby transportem z HDS na terenie województw: świętokrzyskiego, małopolskiego i łódzkiego.

Twój projekt prefabrykatu ?

Jako producent jesteśmy w stanie wykonać większość prefabrykatów betonowych na zamówienie według indywidualnego projektu.

Nasze hity

Bloki betonowe typu Lego

Kręgi betonowe

Nadproża l19

Kształtka wieńcowa l

Pustaki szalunkowe

Stropy Teriva Stropy Teriva Śląskie Ogrodzenia Betonowe Częstochowa Stropy Teriva – popularne pytania – Czy ocieplać, dawać tynk, stemplować, zalewać betonem i inne ? Bloczki Betonowe – Kompleksowy Przewodnik Prefabrykaty betonowe na zamówienie: Jak zaplanować swój projekt? Jak zaplanować i zbudować stropy Teriva we własnym domu ? Korytka odwadniające – betonowe odwodnienie Mur oporowy, ściana typ L produkowany na Śląsku – z dostawą Bloki i bloczki Lego – nowy styl w budownictwie Strop Teriva – wymiary optymalne dla Twojego Budynku Strop Teriva gęstożebrowy – pytania i odpowiedzi Wyroby z betonu – producent Strobet Częstochowa Na czym polega strop Teriva? Co tańsze: strop Teriva czy lany? Nadproża betonowe Śląsk Pustaki szalunkowe i żużlowe Płyty drogowe Śląsk Szamba betonowe Śląskie – skuteczne rozwiązanie od Strobet Częstochowa Bloczki Betonowe Śląskie – Solidność i Trwałość – Bloczkami z betonu można budować Dom  Przepusty Betonowe Śląsk – Kręgi betonowe – Niezbędny Element Infrastruktury