Producent i skład materiałów budowlanych + dostawa z HDS   Częstochowa, ul. Odlewników 27   Zadzwoń i zapytaj: 502 351 499 698 610 282

KRUSZYWA BUDOWLANE I DROGOWE

keramzytKERAMZYT

Keramzyt to lekkie kruszywo budowlane, wypalane z gliny ilastej w temperaturze ok. 1150 °C. Do produkcji używa się glin pęczniejących. Po wstępnym rozdrobnieniu i uplastycznieniu materiał kieruje się do pieców obrotowych. W procesie wypalania uzyskuje się materiał w kształcie okrągłych lub owalnych brył o zróżnicowanych frakcjach. Glina podczas spiekania znacznie powiększa swoją objętość. Każda z porowatych wewnątrz „kulek” pokryta jest twardą osłoną ceramiczną.

Materiał po sortowaniu dostępny jest w następujących frakcjach:
keramzyt frakcja – 0-4 mm gęstość – 425-575 kg/m3
keramzyt frakcja – 2–4 mm – 332–449 kg/m3
keramzyt frakcja – 4–8 mm – 280–380 kg/m3
keramzyt frakcja – 4–10 mm – 270–370 kg/m3
keramzyt frakcja – 8–20 mm – 230–310 kg/m3
keramzyt frakcja – 10–20 mm – 230–310 kg/m3

Otrzymane kruszywo należy do materiałów niepalnych, obojętnych chemicznie, odpornych na wodę, działanie pleśni, grzybów i gryzoni. Posiada dobre parametry izolacji cieplnej. Używany jest do produkcji lekkich betonów, zapraw ciepłochronnych, wyrobu pustaków ściennych i stropowych oraz innych elementów wielko- i drobnowymiarowych (prefabrykowane domy keramzytowe). Wykorzystywany również jako materiał izolacyjny (izolacje cieplne).

Współczynnik przewodzenia ciepła wynosi w zależności od ciężaru kruszywa:
około 0,08 W/(m*K) dla kruszywa o gęstości 250-300 kg/m3
około 0,14 w/(m*K) dla kruszywa o gęstości 400-500 kg/m3
W przypadku izolacji wykorzystywany do izolacji podłóg, ścian fundamentowych lub stropów a także stosowany do wykonywania drenaży. Używany jest także poza budownictwem, w takich dziedzinach jak: np. radiestezja, ogrodnictwo. W ogrodnictwie stosowany jako podstawa w uprawie hydroponicznej. Znakomicie zatrzymuje wilgoć. Bardzo często stosowany przy hodowli roślin owadożernych.

PIASEK

Gatunek I
Przeznaczenie- betonów, zaprawy murarskich i tynkarskich , asfaltów i innych celów budowlanych
Gatunek II
Przeznaczenie- zasypywania fundamentów, podsypki pod kostki brukowe, budowy dróg, akcji zimowej.
Gatunek III
Przeznaczenie- zasypywanie fundamentów, wyrównywanie terenu.

Piasek należy do tych surowców, które spełniają bardzo wiele funkcji przydatnych zarówno ludziom, jak i środowisku naturalnemu.

Codziennie możemy spotkać się z dużą ilością rodzajów piasku, ich wykorzystanie jest bardzo zróżnicowane, tym bardziej, że ludzie doszli do momentu, kiedy zaczęli modyfikować piasek, tak aby spełniał różne funkcje.

Przykładowo jednym z bardziej interesujących rodzajów tego surowca jest piasek kwarcowy. Omawiany piasek na ogół jest wykorzystywany jako ściółka w akwariach i terrariach. Łączy się go ciekawym spoiwem.

Kolejnym rodzajem piasku jest piasek suszony, który często jest wykorzystywany do wypełniania sztucznej trawy (m.in. sprawdza się na boiskach piłkarskich) oraz do powstania wszelakich rodzajów podbudowy.

Piasek płukany, którego odpowiednikiem jest piasek tzw. sucho siany występuje najczęściej w frakcji 0-2mm. Oznacza to, że ziarna piasku zwykle nie przekraczają 2mm. Otrzymuje się go w procesie przesiewania na mokro (piasek płukany) lub na sucho (piasek sucho siany). Piasek płukany jest chyba najczęściej wykorzystywanym piaskiem w budownictwie. Jego niepodważalną zaletą jest ziarnistość oraz co się z tym wiąże dobry współczynnik zagęszczenia. Ma bardzo szerokie zastosowanie: począwszy od murowania, tynkowania, stosowania jako składnik chudego betonu, poprzez podsypki do układania nawierzchni a skończywszy na produkcji betonów konstrukcyjnych i mas bitumicznych.

Pospółka 0 – 16 mm
Podwójnie płukana
Zastosowanie: wylewki betonowe, chudziaki, prefabrykaty budowlane
Gęstość nasypowa: 1,7 t/ m3

Piasek płukany 0 – 2
Zastosowanie: tynki, podsypki, piaskownice
Gęstość nasypowa: 1,7t/ m3

TŁUCZEŃ oraz TŁUCZEŃ DROGOWY

Tłuczeń, nazywany inaczej jako szuter, bądź szaber to jeden z głównych rodzajów kruszyw naturalnych, łamanych ze skały, wykorzystywany zarówno w budownictwie, jak i przy tworzeniu nawierzchni dróg oraz torowisk. Główny i najważniejszy podział kruszyw dokonany ze względu na rodzaj surowca skalnego, wyróżnia kruszywa naturalne oraz sztuczne. Kruszywa naturalne to: piasek, żwir, otoczaki i pospółka; zaś kruszywa sztuczne, inaczej łamane to również kruszywa mineralne, ale uzyskiwane w wyniku mechanicznego rozdrobnienia skał litych. W wyniku tego procesu powstają następujące rodzaje kruszyw: miał, kliniec, tłuczeń, kamień łamany, grys i mieszanki kruszyw łamanych z otoczaków. Jednym więc z rodzajów kruszyw sztucznych jest tłuczeń, czyli kruszywo łamane o wielkości ziaren, inaczej frakcji w przedziale 31,5-63 milimetry. Tłuczeń drogowy to kruszywo wydobywane z kopalni. Ma on zastosowanie przede wszystkim przy budowie dróg, bądź torowisk, a także do utrzymania ich nawierzchni.

Tłuczeń drogowy cena

Oferujemy tłuczeń drogowy cenie od 110 zł brutto za 1000 kg do 200 zł brutto za 1000 kg.

GRYS

Grysy są to kruszywa kamienne o ostrych krawędziach, powstałe w wyniku naturalnej erozji skał lub poprzez mechaniczne ich kruszenie. Dzięki mnogości frakcji (granulacji) i barw znajdują zastosowanie w wielu aranżacjach ogrodowych jako element dekoracyjny. Stosowane są do uzupełniania rabatek, oczek wodnych, skalniaków, a także do tworzenia ścieżek, alejek czy opasek wokół domu. Można układać je także pod drzewkami, na tarasach czy stosować do wystroju wnętrz.

Stosuje się je również jako materiał do budowy dróg jako dodatek do mieszanek asfaltowych. Stanowi także składnik betonów budowlanych.


ŻWIR

Żwir jest naturalnym kruszywem złożonym z różnych skał i minerałów. W budownictwie wykorzystywany jest żwir o średnicy 2 – 63 mm. Żwir może być wydobywany w tzw. żwirowniach, w procesie pogłębiania koryta rzek, oraz z dna morskiego.

W zależności od swoich właściwości, żwir ma różne zastosowania.

Żwir rzeczny płukany wydobywany jest w wyniku procesu przesiewania i płukania i możemy podzielić go na kilka kategorii, w zależności od wielkości poszczególnych bryłek:

– żwir frakcji 2 – 8: wielkość bryłek mieści się w przedziale 2 – 8 mm, wykorzystywany do produkcji cienkich i średnich wylewek betonowych. Żwir ten jest kolorowy i błyszczący, stąd świetnie nadaje się jako żwir ogrodowy, wykorzystywany np. do stworzenia gustownych ścieżek;

– żwir frakcji 8 – 16 mm: żwir wykorzystywany do wyrobu wylewek średnich i grubych, szczególnie schodów, fundamentów i stropów. Także chętnie wykorzystywany jako żwir ogrodowy;

– żwir frakcji 16 – 32 mm: znajduje zastosowanie w melioracji ogrodów i wokół domu, do wykonania domowej oczyszczalni ścieków i dekoracji ogrodów.

Mieszanka mineralno – asfaltowa

Mieszanka mineralno – asfaltowa jest uzyskiwana w wyniku frezowania warstw asfaltowych, w wyniku rozkruszenia płyt wyciętych z nawierzchni asfaltowej, brył uzyskiwanych z płyt oraz mieszanki mineralno – asfaltowej odrzuconej lub będącej nadwyżką produkcji.

Stosuję się go do utwardzania dróg dojazdowych, placów i zaklejania dziur na przejazdach drogowych.

Kruszywa budowlane. Częstochowa – wjazd od ul. Hallera – PW Strobet

Twój projekt prefabrykatu ?

Jako producent jesteśmy w stanie wykonać większość prefabrykatów betonowych na zamówienie według indywidualnego projektu.

Nasze hity

Bloki betonowe typu Lego

Kręgi betonowe

Nadproża l19

Kształtka wieńcowa l

Pustaki szalunkowe

Stropy Teriva Stropy Teriva Śląskie Ogrodzenia Betonowe Częstochowa Bloki betonowe Lego – pozwolenie i waga Wszystko, co musisz wiedzieć o nadprożach L19 w budownictwie Najczęstsze Pytania Dotyczące Bloków Betonowych Lego Nadproża – jakie są rodzaje ? np. betonowe Stropy Teriva – popularne pytania – Czy ocieplać, dawać tynk, stemplować, zalewać betonem i inne ? Bloczki Betonowe – Kompleksowy Przewodnik Prefabrykaty betonowe na zamówienie: Jak zaplanować swój projekt? Jak zaplanować i zbudować stropy Teriva we własnym domu ? Korytka odwadniające – betonowe odwodnienie Mur oporowy, ściana typ L produkowany na Śląsku – z dostawą Bloki i bloczki Lego – nowy styl w budownictwie Strop Teriva – wymiary optymalne dla Twojego Budynku Strop Teriva gęstożebrowy – pytania i odpowiedzi Wyroby z betonu – producent Strobet Częstochowa Na czym polega strop Teriva? Co tańsze: strop Teriva czy lany? Nadproża betonowe Śląsk Pustaki szalunkowe i żużlowe Płyty drogowe Śląsk Szamba betonowe Śląskie – skuteczne rozwiązanie od Strobet Częstochowa Bloczki Betonowe Śląskie – Solidność i Trwałość – Bloczkami z betonu można budować Dom  Przepusty Betonowe Śląsk – Kręgi betonowe – Niezbędny Element Infrastruktury